Mąka jaglana, cena za 100 g (1)

Mąka jaglana, cena za 100 g

Kraj pochodzenia: Polska
ładowanie
1,00
PLN
za
100 gram
Producent:
100 gram
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

MĄKA JAGLANA 

Powstaje z łuskanego i mielonego ziarna prosa - to naturalnie bezglutenowe zboże, o cennych dla organizmu właściwościach odkwaszających i antyoksydacyjnych. Charakteryzuje się delikatnie orzechowym i słodko-gorzkim posmakiem. Jest doskonała do słodkich i wytrawnych wypieków, w których znakomicie imituje strukturę pszenicy. Mąka jaglana to prawdziwy zastrzyk dobroczynnych substancji i solidny detoks dla organizmu.   

Stara jak świat

Proso należy do grona najdłużej uprawianych na świecie roślin. Mimo walorów odżywczych i smakowych zostało na wiele lat zapomniane, czyniąc produkty z niego pochodzące niszowymi. Popularność wróciły mu ostatnie dekady, wraz z nadejściem fali chorób cywilizacyjnych. Wówczas ponownie doceniono właściwości mąki jaglanej. 

Królowa kasz… 

- tak nazywano niegdyś kaszę jaglaną. Analogiczny przydomek należy się także mące z prosa. Jest niezastąpiona w diecie osób z nietolerancją glutenu i chorych na celiakię. Jako jedna z nielicznych posiada odczyn zasadowy, a zatem także zdolność do odkwaszania organizmu. Usprawnia przemianę materii i pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu. Zawiera najważniejsze pierwiastki, takie jak fosfor, potas, wapń i sód, a także witaminę C, PP oraz witaminy z grupy B. 100 g mąki jaglanej pokrywa niemal ⅓ dziennego zapotrzebowania na żelazo i magnez - jest to więc doskonały produkt także dla osób borykających się z anemią i chronicznym zmęczeniem. 

Jaglany detoks od kuchni

Znajomość produktu to podstawa udanych dań. Mąka jaglana jest bardzo wdzięcznym składnikiem - wystarczy wiedzieć jak ją wykorzystać. Przede wszystkim posłuży do wypieków - zarówno zdrowego, prostego chleba, jak i ciast czy kruchych tart. Sprawdza się także w naleśnikach, gofrach, racuchach i wszelkich klasycznych potrawach mącznych. Znajdzie się dla niej miejsce także w tradycyjnej, staropolskiej kuchni babci - mąka z prosa to zdrowy i skuteczny sposób na zabielanie zup i zagęszczanie sosów.

Zastosowanie

Mąkę jaglaną można stosować do różnych potraw, gdyż doskonale zagęszcza zupy, sosy, stosowana również do chleba, naleśników, ciast, itp.

Źródło błonnika pokarmowego

Składniki

Mąka z kaszy jaglanej

Przechowywanie

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Mąka jaglana jest naturalnym źródłem:

> Magnezu - przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
> Cynku - pomaga zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie.
> Żelaza - pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny.

Wartość odżywcza produktu

W 100 g

W porcji 50 g

%RWS* w 50 g

Wartość energetyczna

1612 kJ / 384 kcal

806 kJ / 192 kcal

10 %

Tłuszcz

- w tym kwasy tłuszczowe nasycone

3,6 g

0,7 g

1,8 g

0,35 g

3 %

2 %

Węglowodany

- w tym cukry

72,8 g

0 g

36,4 g

0 g

14 %

0 %

Błonnik

5,9 g

2,95 g

-

Białko

12,1 g

6,05 g

12 %

Sól**

0,08 g

< 0,04 g

< 1 %

Witaminy i składniki mineralne

W 100 g

W porcji 50 g

%RWS* w 100 g

Magnez

164 mg

82 mg

44 %

Cynk

2,68 mg

1,34 mg

27 %

Żelazo

3,7 mg

1,85 mg

26 %

 

Możliwe naturalne odchylenia.
**Zawartość soli wynika wyłącznie z obecności naturalnie.
*RWS – Referencyjne Wartości Spożycia przeciętnej osoby dorosłej (8400kJ/2000kcal).

Informacje o alergenach

W zakładzie pakowane są również: sezammigdały, produkty zawierające glutenróżne orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100 % wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
ładowanie
Powiązane produkty
Mąka gryczana, cena za 100 g
Mąka gryczana, cena za 100 g
1,60 PLN
Mąka kokosowa, cena za 100 g
Mąka kokosowa, cena za 100 g
1,30 PLN
Mąka migdałowa, cena za 100 g
Mąka migdałowa, cena za 100 g
5,40 PLN
Mąka orkiszowa jasna, cena za 100 g
Mąka orkiszowa jasna, cena za 100 g
1,29 PLN
Mąka orkiszowa razowa, cena za 100 g
Mąka orkiszowa razowa, cena za 100 g
1,29 PLN
Mąka owsiana, cena za 100 g
Mąka owsiana, cena za 100 g
1,00 PLN
Mąka ryżowa, cena za 100 g
Mąka ryżowa, cena za 100 g
0,80 PLN
Mąka żytnia jasna Typ 720, cena za 100 g
Mąka żytnia jasna Typ 720, cena za 100 g
0,59 PLN
Płatki gryczane, cena za 100 g
Płatki gryczane, cena za 100 g
1,80 PLN
Płatki ryżowe, cena za 100 g
Płatki ryżowe, cena za 100 g
1,40 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl