Eteryczny olejek miętowy
Cena za szt.
Opis produktu
Mięta zielona (Mentha spicata) ma bardzo przyjemny zapach, olejek wzbogacający smak naturalnej gumy do żucia. Odmian mięty jest bardzo dużo i czasem trudno je zidentyfikować i od siebie odróżnić. Nie można też nadać nazwy botanicznej gatunkowi mięty, której używano w starożytności o nazwie minte, nazwanej na cześć greckiej nimfy.
STOSOWANIE
Olejek z mięty zielonej ma bardzo szerokie zastosowanie, jednak w razie wątpliwości zalecane jest skontaktowanie się ze specjalistą w celu zebrania spersonalizowanych i bezpiecznych informacji, dostosowanych do Twojej sytuacji medycznej, profilu i wieku.
Olejki eteryczne z mięty pieprzowej i mięty zielonej zostały porównane pod względem właściwości przeciwgrzybicznych, zgodnie z ich składnikami. Badanie pokazało, że mięta zielona ze względu na dużą zawartość karwonu, jest skuteczniejsza w walce z grzybami niż mięta pieprzowa. Można ją stosować jako zamiennik sztucznych preparatów do zwalczania grzybów w ogrodzie, domu, jest stosowana jako dodatek do pasz oraz preparatów na grzybicę np. stóp. Ponadto karwon obecny w oleju miętowym jest monoterpenowym ketonem, który wspomaga odbudowę tkanki skórnej. Ketony i terpeny, reprezentowane przez karwon i limonen, ułatwiają trawienie i wytwarzanie żółci przez wątrobę. Mają relaksujący wpływ na układ nerwowy, co pomaga zmniejszyć stany lękowe lub chroniczny stres. Dodatkowo oczyszczają drogi oddechowe, przede wszystkim podczas kataru, mają działanie wykrztuśne, odświeżają, oczyszczają skórę, głównie tłustą ze skłonnościami do trądziku. Leczą dolegliwości splotu słonecznego oraz układ moczowy. Występuje również w maściach zmniejszających blizny, gojących rany oraz preparatach do pielęgnacji jamy ustnej. Jej smak i aromat szybko skojarzymy z gumą do żucia, której jest składnikiem.
Stosowanie olejku przez kobiety w ciąży, karmiące jest stanowczo odradzane. W przypadku wszystkich opisanych wcześniej problemów skórnych lub trawiennych rozcieńczyć kroplę olejku eterycznego czterema kroplami oleju roślinnego, następnie nałożyć i masować dany obszar.
W przypadku zaburzeń laryngologicznych: wymieszaj z olejem roślinnym i potrzyj plecy i podeszwy stóp.
W przypadku zaburzeń trawiennych najlepiej skonsultować dawkowanie olejku z terapeutą lub lekarzem.
Mokra inhalacja: rozcieńczyć kilka kropli olejku w pojemniku z gorącą wodą (lub w kąpieli), a następnie wdychać opary;
Sucha inhalacja: nałóż kilka kropli olejku z mięty zielonej na chusteczkę lub aplikator, a następnie od czasu do czasu wdychaj. Można dodać kilka kropli do kominka przeznaczonego do aromaterapii, dyfuzorów lub gotującej się wody. Zapach mięty szybko zawładnie przestrzenią ułatwiając oddychanie.
Nazwa łacińska: Mentha spicata
Pojemność: 10 ml
Pochodzenie: Indie
Opinie
Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.